Nevşehir’li İşadamı Ahlat’ta Fabrika Kurdu

Nevşehirli işadamı Bahattin Sertkaya, Bitlisin Ahlat ilçesinde briket ve parke taşı fabrikasının temelini attı. Malazgirt yolunda 37 bin metrekare açık, 2 bin 200 metrekare de kapalı alanda kurulacak fabrikada 50 kişi istihdam edilecek. Nevşehirli işadamı Bahattin Sertkaya, Bitlis’in Ahlat ilçesinde briket ve parke taşı fabrikasının temelini attı. Malazgirt yolunda 37 bin metrekare açık, 2 bin 200 metrekare de kapalı alanda kurulacak fabrikada 50 kişi istihdam edilecek.

Süphan Bims adlı fabrikanın temel atma törenine Bitlis Milletvekili Zeki Ergezen, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü ve çok sayıda vatandaş katıldı. İşletme sahibi Bahattin Sertkaya, Anadolu insanına hizmet etmek ve bölgeyi canlandırmak amacı ile Ahlat’a tesis kuracaklarını belirterek, “Selçuklu’nun başkentinde yatırım yapmaktan son derece memnunum.” dedi.

Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban da “Bu tür hizmetlerin, beraberinde diğer faaliyetleri de canlandıracağını umut ediyoruz. Yakın tarihte bu girişimci işadamımızla bir araya geldik. Yatırımı Ahlat ilçesinde yapmasını ve işletmenin hammaddesi kaynağı olduğunu belirttik. Kendileri de buraya gelip tesisin temelini attı. İnşallah en kısa zamanda da açılışı yapılarak üretime başlanacak.” diye konuştu. Bitlis Milletvekili Zeki Ergezen, Nevşehirli işadamına çalışmalarında başarılar dileyerek, fabrikanın Ahlat’a hayırlı olmasını temenni etti.

Kaynak: www.bitlisbulteni13.com